photo

Në fokus

Agjencia konstaton se zyrtari Viktor Mehana ėshtė nė Konflikt Interesi

ACA 20.11.2014Prishtinė, 20 nėntor 2014 - Agjencia kundėr korrupsionit pėrmes njė vendimi konstatojė se ekziston konflikti i interesit nė ushtrimin e funksionit publik nė rastin me nr. AKK -03-1700/14, pėr z. Viktor Mehana - Kėshilltar Politik nė Ministrinė e Punės dhe Mirėqenies Sociale, pasi qė ai njėkohėsisht ėshtė edhe person i autorizuar nė biznesin privat “KS TEAM” SH.P.K. Fillimisht zyrtari i lartė ėshtė njoftuar me njė shkresė zyrtare nga Agjencia kundėr Korrupsionit, pėr fillimin e shqyrtimit tė gjendjes sė mundshme tė konfliktit tė interesit. Pas pranimit tė kėsaj shkrese, brenda afatit 15 ditor, z. Mehana ėshtė kontaktuar me zyrtarėt e AKK-sė. Ai ėshtė njoftuar me faktet qė posedon Agjencia pėr kėtė rast, nė lidhje me situatėn mundshme tė konfliktit tė interesit. më shumë

Rreth nesh

Rreth AKK-se

• Agjencia kundër Korrupsionit është institucion i pavarur dhe i specializuar për zbatimin e politikave shtetërore për luftimin dhe parandalimin e korrupsionit.

• AKK ushtron përgjegjësitë e përcaktuara...

Lexo më shumë

Së shpejti

662

Çmimi për Gazetari Kundër Korrupsionit 2013

Lexo më shumë
photo

Sė shpejti

189

Çmimi për Gazetari Kundër Korrupsionit 2011

Lexo më shumë
OSCE UNDP photo